NLFV32T-220K-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
Mfr.Part #:
NLFV32T-220K-EF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1210(3225 Metric) SMD/SMT 22 µH 10 % 120 mA 480 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)2.39 mm
Length3.2004 mm
Width2.4892 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1210
Case Code (Metric)3225
Composition(Kit Type)Wirewound
Depth2.7 mm
REACH SVHCNo SVHC
Self Resonant Frequency21 MHz
Current Rating120 mA
DC Resistance (DCR)480 mΩ
Test Frequency2.52 MHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance22 µH
Core MaterialFerrite
inductance tolerance10 %
Max DC Current120 mA
DC Current120 mA
Height2.2 mm